Acil Tıp Cep Kitabı Daha büyük görüntüle

Acil Tıp Cep Kitabı

3709

AKADEMİSYEN KİTABEVİ

54,00 TL


KDV Hariç: 50,00 TL

Acil Tıp Cep Kitabı

Detay

Dr.Zeynep kekeç Dr.HakanTopaçoğlu

Acil Tıp; Kendi içinde farklı öncelik ve özellikleri olan, hızlı, doğru ve etkin yaklaşım gerektiren bir uzmanlık dalıdır.

Acil servise başvuran hastalar birçok klinik branşın tanı alanında dağılım göstermektedir. Bu hastalarda tanı ve tedavide gecikme sağlık çalışanlarının birçok hukuki problem ile karşılaşmasına yol açmaktadır. Acil servis gibi yoğun hasta başvurusunun olduğu birimlerde hekimlerin aynı anda birçok hastayı değerlendirmek zorunda kalması hızlı ve etkin tedavi açısından deneyim ve bilgi donanıma sahip olmalarını gerektirmektedir. Acil Tıp pratiğinde doğru bilgiye kolay ve hızlı ulaşılması hastaların tedavilerine katkı sağlamaktadır. Bu kitap acil tıp pratiğinde sık karşılaşılan hastalıkların yönetiminde hekimlere bir rehber olacaktır. Özellikle hastaların ilk değerlendirilmesi, belirti ve bulgularla tanıya yaklaşım, ayırıcı tanı ve tedavilerinde güncel bilgiler sunulmaktadır.

Acil tıbba gönül vermiş birbirinden değerli meslektaşlarım katkılarıyla hazır­lanan ‘Acil Tıp Cep Kitabı’nda acil tıbbi yaklaşım güncel bilgiler eşliğinde özenle hazırlanmış ve acil tıbbi bilgiye ihtiyaç duyan tüm bireylerin yararı­na sunulmuştur. Bu bilgilerin kullanılmasının hastalara sağlayacağı her fayda, kitabın oluşmasına katkı sağlayan herkesin emeğinin yerini bulduğunu göster­ecektir.

Bilgi paylaşıldığı sürece bilim haline gelir ve kitaplar bilginin paylaşılmasında en önemli kaynaklardır. Acil Tıp Cep kitabının acil tıbbi bilgi ve beceriye ihtiyaç duyan tüm sağlık çalışanları için yararlı ve pratik bir kaynak kitap olması dileğiyle...

 

Doç. Dr. Zeynep KEKEÇ

Editör

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Acil Tıp Anabilim Dalı/Adana

 

 

Doç. Dr. Hakan TOPAÇOĞLU

Editör

Samatya Eğitim Araştırma Hastanesi

Acil Tıp Kliniği/ İstanbul

ISBN9786054649129
Basım Yılı2013
Basım Sayısı1
Sayfa Sayısı862
Kitap DiliTÜRKÇE
Yazar(lar)Dr.Zeynep kekeç Dr.HakanTopaçoğlu

Yorum Yaz

Acil Tıp Cep Kitabı

Acil Tıp Cep Kitabı

Acil Tıp Cep Kitabı

Yorum Yaz