Vander İnsan Fizyolojisi Daha büyük görüntüle

Vander İnsan Fizyolojisi

532

GÜNEŞ TIP KİTABEVİ

VANDER İNSAN FİZYOLOJİSİ, TÜRKÇE 2014 BASKI YENİ !

 • Fizyoloji derslerinde öğrencilerin dünyaca ünlü kaynağı yeni baskısıyla çıktı.
 • Tamamı renkli, en son bilgilerle donatılmış bu kaynak, fizyoloji derslerinde başarılı olmanız için tüm gerekli bilgileri içermekte
 • Fizyoloji ders kitapları içinde öğrenciyi sıkmayan, kolay anlaşılır dil yapısıyla Vander ile fizyoloji çalışmak hem keyifli hem de avantajlıdır
 • Tüm dünya ve Türkiye’de okuyucu yorumlarından eksiksiz not alabilmiş ender ders kitaplarından biridir.

Vander’in İnsan Fizyolojisinin on üçüncü baskısını sunmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Bu baskı, ders kitabının bazı ana konular olan homeostaz, egzersiz, fizyopatoloji ve beden işlevlerinin hücresel ve moleküler işlergelerini yansıtmaktadır. Bu konular ve diğerleri şimdi “Fizyolojinin Genel İlkeleri” adını taşıyan Bölüm 1’e alınmışlardır. Bu ilkeler, bunların önemini sürekli vurgulamak için geri kalan bölümler içine de yedirilmiştir. Her bölüm, bu ilkelerden o bölümdeki materyalle özellikle ilgili olanlarını anımsatarak başlamakta; daha sonra bu ilkeler, bölüm içindeki özgül örneklerle pekiştirilmektedir. Son olarak, öğrenciye sunulan bölüm içindeki materyali ve bunun fizyolojik ilkelerle olan ilişkisini ne ölçüde kavradığını sergilemek ve öğrencinin hemen geri dönerek anlamadığı bölümleri tekrar gözden geçirmesini sağlamak için her bölümün sonunda bir değerlendirilme sunulmuştur. Bu değerlendirmeler eleştirel ve çözümleyici düşünmeyi gerektirir; yanıtlar ise ek bir bölüm olarak sunulmuştur.

Bu kitabın okuyucuları, çoktan seçmeli ve klasik sorular şeklinde olan geleneksel tipte sınamaları da genişletilmiş halde bulacakları gibi çeşitli önemli şekillere eşlik eden Sıra Sizde adlı ek bir sınamaya da da kendilerini sokabileceklerdir. Bu kitaba, yaklaşık 70 tane yeni sınama sorusu eklenmiş olup kitaba eşlik eden McGraw-Hill Bağlanma Sitesi üzerinden daha yüzlerce soruya erişilebilirler.

Daha önceki baskılarda olduğu gibi bu baskıda da egzersiz fizyolojisi geniş ölçüde ele alınmış (İçindekiler bölümünü izleyen ayrıntılı egzersiz indeksine bakınız) ve temel bilimlerin klinik karşılıklarına özel dikkat sarf edilmiştir (Ek B’deki Klinik Deyimler İndeksine bakınız). Bu indeks hastalıklara; olayın enfeksiyöz veya diğer nedenlerine; ve hastalığın tedavinde kullanılan tanı, tedavi ve ilaçlara göre düzenlenmiştir. Bu liste, bu kitabın içerdiği insan fizyolojisi konularının geniş tıbbi uygulamalarına ilgi duyan öğretici ve öğrenciler için çok yararlı bir kaynak oluşturmaktadır.  

ISBN9789752775091
Basım Yılı2014
Basım Sayısı13
Sayfa Sayısı800
Kitap DiliTÜRKÇE
Yazar(lar)Eric P. Widmaier
Çeviri EditörüProf. Dr. Tuncay ÖZGÜNEN
Not 
2014-12-12

Diğer basımları arasında fazla fark var mı

  Not 
  2014-10-30

  Diğer basımları arasında fazla fark var mı

   Yorumunuzu Yazın !

   Yorum Yaz

   Vander İnsan Fizyolojisi

   Vander İnsan Fizyolojisi

   VANDER İNSAN FİZYOLOJİSİ, TÜRKÇE 2014 BASKI YENİ !

   Yorum Yaz