Fizyopatoloji Daha büyük görüntüle

Fizyopatoloji

AKADEMİSYEN KİTABEVİ

60,00 TL


KDV Hariç: 55,56 TL

Fizyopatoloji

Detay

Kısaca “işlev bozukluk bilimi” olarak tanımlanan fizyopatoloji, fizyoloji yöntemlerini kullanarak hastalıkların fizyolojik, fiziksel, kimyasal koşullarının incelenmesi, canlıların hücre, doku ve organlarının görevlerini ve bu görevlerin nasıl yerine geldiklerini inceleyen bilim dalıdır.

Molekülden büyük yapıya kadar vücudu oluşturan hücre, doku, organ ve sistemlerin normal işlev ve işleyişini inceleyen fizyolojinin tıptaki yeri ve önemi, bu yapıların işlevlerinde bir bozulma olup olmadığını ve bir bozulma varsa bunun ne yolla meydana geldiğini aydınlatmak bir diğer değişle tıbbın akıl ve mantığı olan fizyopatolojiye temel oluşturmaktadır. İnsan bedeni üzerinde deney yapılmasının etik açıdan sakıncalı olduğundan vücudu oluşturan yapıların normal işleyişini aydınlatmak için bunlardaki bozulmaların incelenmesi ve çözümlenmesi çok önemlidir. Bu kitabın temel fizyoloji bilgilerinden yola çıkarak, en sık rastlanılan patolojik süreçlerin fizyopatolojik çözümlemesini kolay anlaşılır bir dil ve sadelik ile anlatarak sağlık profesyonelleri için öğrenmeyi kolaylaştıracağına inanıyoruz.

Bu konuda basılı kitapların oldukça sınırlı olmasından yola çıkarak kitap, Türkiye’nin 18 Üniversitesinden alanında uzman 28 bilim insanının değerli katkıları ile hazırlandı. Sağlık profesyonellerine, Lisans ve Lisansüstü öğrencilerimize katkılarından dolayı yazarlarımıza, bilgiyi kitap yapan ve ulaşılabilir kılan Akademisyen Yayın Evi çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

 

Prof. Dr. Fatma Eti Aslan

 Prof. Dr. Nermin Olgun

ISBN9786059354417
Basım Yılı2017
Basım Sayısı1.basım
Sayfa Sayısı590 sayfa 16x 24 ebat
Kitap DiliTürkçe
Editör(ler)Prof.Dr. Fatma Eti ASLAN, Prof.Dr.Nermin OLGUN
Not 
2017-02-04

fizyopatoloji

Hocam ilk kez fizyopatolojiyi anladım elinize sağlık

  Not 
  2017-02-04

  fizyopatoloji

  Hocam ilk kez fizyopatolojiyi anladım elinize sağlık

   Yorumunuzu Yazın !

   Yorum Yaz

   Fizyopatoloji

   Fizyopatoloji

   Fizyopatoloji

   Yorum Yaz